квітень 2015

Братська могила воїнів, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Братська могила знаходиться в центральному  парку смт. Сахновщина. В ній захоронено 57 чоловік – воїнів та партизан, що загинули в період Великої Вітчизняної війни:
в жовтні  1941 року  при обороні селища;
в лютому 1943 року при наступі 106 стрілецької бригади;
в вересні 1943 року при звільненні селища 804-м та 810-м стрілецькими  полками 394 стрілецької дивізії;
в січні 1944 року при бомбардуванні військових ешелонів ворожою авіацією;
партизани в період 1941 -1942 років.
До 1954 року на братській могилі стояв дерев’яний обеліск  із  зірочкою. В 1954 році за ініціативи жителів селища дерев’яний обеліск був замінений  і замість нього споруджено пам’ятник – скульптура «Воїн з автоматом» - автора Білостоцького А.Н. Відкриття пам’ятника відбулося в День Перемоги – 9 травня 1954 року.
Меморіальний напис на пам’ятнику : «Вечная слава воинам, павшим в боях за освобождение поселка Сахновщина в годы
Великой Отечественной войны 1941 – 1945 годов».
В 1984 році  пам’ятник – скульптура «Воїн з автоматом»  був  демонтований  та на  його місці в 1985 році споруджено « Скульптурний рельєф меморіалу братської могили»  автора  Мацегора Г.П. з бучардованого бетону. З лівого боку меморіалу є напис «Вічна слава воїнам визволителям, що полягли в боях за свободу і незалежність  нашої  Батьківщини». З правої сторони розташована меморіальна таблиця з прізвищами, а саме :
старшина:  Кіріленко М.К.    сержанти :  Єрмолаєв І.Н., Пономарьов П.К.
рядові : Альошин А.А., Мугнашвілі Д.Я., Борисевич І.Н.,  Омельницький,   Головко Г.М., Павловський С.П.,Гришко М.Я.,  Рєзников І.І., Зінченко М.І. Свинаренко А.С., Карпусь В.І., Степашкін І.А., Карпусь М. Н.,   Строков А.І.,  Клюшніченко І.В., Тарасенко Д.М., Косідало М.І.,  Ткаченко І.Я.,  Корнієнко А.А., Тростін С.І., Кудря М.П., Шалдуга Ф.І., Сачко І.К., Шишканов І.І., Сурков І.К., Щербак Н.І., Масленко, Музаффаров Х.Д.
Невідомих  воїнів 34  чоловіка.

Логін: *

Пароль: *