До уваги мешканців, керівників підприємств, установ, організацій, закладів!!!

До уваги мешканців, керівників підприємств, установ, організацій, закладів!!!

        Виконком Сахновщинської селищної ради закликає мешканців,  керівників підприємств, установ, організацій, закладів включитися в боротьбу з карантинними бур’янами та  американським білим метеликом, упорядкувати свої та прилеглі території.

       Батьківщина амброзії – Північна Америка. Це небезпечний як для здоров’я людей так і для сільськогосподарського виробництва бур’ян, що добре пристосовується до різних несприятливих умов росту.

      Сягає висоти до 2-2.5 м, у сприятливу пору року. Коріння в землю проникають до 4-х метрів. Вона забур’янює, як сільськогоподраські культури, угіддя, городи, сади, луки, пасовища для худоби, так і узбіччя доріг, вулиці, пустирі, подвір’я громадян.

      Розселяється амброзія само висівом, потоками води, птахами, вітром, колесами автомобілів. Квітковий пилок дуже небезпечний і при вдиханні людиною з повітрям викликає алергічні захворювання – амброзійний поліноз, також амброзія впливає на урожайність сільськогосподарських культур, знижуючи її до 60%.

      Способи боротьби з амброзією – це обробка гербіцидами, механічне скошування. Але найефективніший засіб боротьби, це виривання з коренем. Так як це рослина однолітня, то на видалених місцях вона росте не так ефективно, особливо коли вона видаляється до того, як дозріє насіння.

       Знищуйте  карантинні рослини та  американський білий метелик.

Виконавчий комітет Сахновщинської селищної ради

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *