„ЗАЛІЗНИЦЯ - це небезпечно !”

Дата: 23.06.2018 14:14

„ЗАЛІЗНИЦЯ - це небезпечно !”

Перебування громадян на залізничних станціях та пергонах викликає  занепокоєння! Деякі громадяни  нехтують  безпекою:  ігнорують правила поведінки на залізничному транспорті, грубо їх порушують, чим накликають біду для власного життя. Внаслідок чого на залізниці почастішали випадки травмування людей, більшість з яких закінчується смертельними наслідками.

В результаті розслідуванн нещасних випадків встановлено, що основними причинами нещасних випадків є незнання та невиконання правил власної безпеки під час знаходження на залізничних коліях, недисциплінованість, необережність, поспіх, поява в нетверезому стані.

Пам”ятайте! Машиніст потяга не може терміново зупинити потяг і  відвернути наїзд.

Необхідно знати та дотримуватися правил особистої безпеки перебуваючи на залізничних коліях, в пасажирських та приміських потягах!.

І. Правила безпеки пішоходів

Переходити залізничні колії лише у спеціально відведених місцях по пішохідним настилам чи містках де встановлені знаки „Перехід через колії”.

Перед переходом необхідно впевнитися у відсутності поїзда, локомотива, вагона,  що рухаються.

Якщо поїзд, локомотив, вагон рухаються,  необхідно зупинитися, пропустити їх, впевнитися, що на сусідній колії відсутня загроза потягу, що наближається, продовжувати  перехід.

Підійшовши до залізничного переїзду, слідкуйте за світловою, звуковою сигналізацією, рухом шлагбаума. Переходити варто лише при відкритому шлагбауму, а в разі його відсутності - перестрахуйтеся у відсутності загрози наближення потягу, локомотива, вагону.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Ходити по залізничним коліям.

Обходити стоячий поїзд на відстані менше 5 метрів від вагону чи локомотиву, а між стоячими роз”єднаними  вагонами - на відстані не менше 10 метрів.

Використовувати залізничні колії в якості пішохідних доріжок.

Переходити або перебігати через залізничні колії перед  потягом, що близько рухається, якщо відстань до нього менше 400 метрів.

Переходити через колії зразу ж після проїзду потяга в одному напрямку, не впевнившись у відсутності потягу зустрічного напрямку.

Переходити залізничні переїзди при закритому шлагбауму або червоному сигналі світлофора переїзної сигналізації.

На станціях та пергонах підлазити під вагони, перелазити через автозчіпки для проходу через колії.

Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої полоси.

Проходити по залізничним мостам і тунелям, не обладнаними доріжками для проходу пішоходів.

Підлазити під закритий шлагбаум на залізничному переїзді, виходити на переїзд, коли шлагбаум закривається.

На електрифікованих ділянках підніматися на опори контактної мережі.

Наближуватися до електропровода, що лежить на землі на відстань ближче 8 метрів.

ІІ. Правила безпеки пасажирів.

Посадку, (висадку) в вагони проводити лише після повної зупинки потяга.

Вихід із вагонів та посадку в них здійснювати лише з боку перону чи посадкової платформи.

Неповнолітніх дітей необхідно тримати за руку, або на руках!

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Проїзжати на дахах, ніжках, перехідних майданчиках вагонів.

Посадка та висадка  під час руху потягу.

Висосуватися з вікон вагонів та дверей тамбурів під час руху потягу.

Стояти на ніжках вагонів та перехідних майданчиках, відкривати двері вагонів під час руху потягу, затримувати автоматичне відкриття дверей приміських потягів.

Проїзжати в грузових потягах без спеціальних дозволів.

Проїзжати в потягах в нетверезому стані.

Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах і в вагонах.

Провозити в вагонах легкозаймисті та вибухонебезпечні предмети.

Стрибати з залізничної платформи на залізничні колії.

Влаштовувати на залізничній платформі рухомі ігри.

Курити в вагонах (тамбурах) приміських потягів в неустановлених місцях.

Бігти по залізничній платформі  поряд з вагоном, який прибуває або від”їжджає, а також знаходитися ближче двох метрів до краю платформи під час проходження потягів без зупинки.

Підходити до вагонів потяга до його повної зупинки.

Не проходити повз дітей, які порушують правила поведінки на об”єктах залізничного транспорту.